Nový průzkum: 5 ze 6 manažerů skladů spojuje dobré pracovní prostředí s vyšší ziskovostí

Dnešní vedoucí skladů vidí jasnou souvislost mezi dobrým pracovním prostředím a ziskovostí. Většině z nich však chybí správné znalosti, aby mohli své nápady plně realizovat. Vyplývá to z nového průzkumu*, který zadala společnost Kantar Sifo. 
- Promyšlené, bezpečné a ergonomické pracovní prostředí vytváří udržitelnou budoucnost pro zaměstnance i pro firmy, říká David Bray, viceprezident společnosti AJ Produkty.

Chceme sledovat pracovní prostředí

Dobré pracovní prostředí je důležité z několika hledisek. Jde o prevenci pracovních úrazů, špatného zdravotního stavu a nemocí z povolání a o zajištění toho, aby neklesala produktivita zaměstnanců.  
 
Ve společnosti AJ Produkty navrhujeme a vybavujeme pracoviště již více než 45 let a pozorně sledujeme vývoj na trhu. Abychom lépe porozuměli fyzickému pracovnímu prostředí a získali o něm více informací, požádali jsme o pomoc společnost Kantar Sifo. Nový výzkum "Fyzické pracovní prostředí - znalosti manažerů a vedoucích pracovníků" mimo jiné ukazuje, že 5 ze 6 manažerů se domnívá, že jim chybí znalosti o tom, jak vytvořit dobré fyzické pracovní prostředí.

Viceprezident AJ Produkty David Bray
Pro nás v AJ Produkty je pracovní prostředí vždy "na prvním místě", protože je to naše hlavní činnost a něco, co nás baví.
David Bray, viceprezident AJ Produkty
- Zlepšování pracovního prostředí je stálým tématem, o němž se mnozí domnívají, že mají určité znalosti, ale chtěli by jich mít více, protože to přímo souvisí se ziskovostí. Až 92 % dotázaných manažerů skladů vidí jasnou souvislost mezi dobrým fyzickým pracovním prostředím a ziskovostí firmy, říká David Bray a zdůrazňuje, že díky správnému vybavení se zkracuje pracovní doba i pro ty, kteří pracují.

Pracovní prostředí je žhavým tématem

Pomocí tohoto průzkumu jsme také chtěli identifikovat budoucí potřeby. Cílem je zajistit, abychom mohli i nadále poskytovat to, co zákazníci chtějí. Společnost Kantar Sifo provedla naším jménem celkem 400 rozhovorů s manažery skladů a logistiky v Dánsku, Norsku, Finsku a Švédsku.  
 
- Pracovní prostředí je aktuální téma, které zajímá manažery i zaměstnance. Tento obor se neustále vyvíjí a směřuje ke stále automatizovanějším řešením. Naším cílem je být neustále v předním postavení.

Více lidí se musí naučit více 

Velká část vedoucích skladů (65 %) prošla nějakou formou školení nebo kurzu týkajícího se fyzického pracovního prostředí. Přesto nemají pocit, že by tuto oblast dokonale znali, takže je zde velká potřeba zlepšení. Školení poskytují jak vládní agentury, tak soukromé subjekty. 

Person som tittar in i kameran

Pracovní prostředí je konkurenční výhodou a vytváří pohodu 

Když byli manažeři dotázáni, zda si myslí, že se fyzické pracovní prostředí v jejich podniku bude v příštích pěti letech měnit, jasná většina se domnívá, že se pracovní prostředí bude vyvíjet - a zlepšovat. 

Dnes máme dobré pracovní prostředí, ale chceme být na špici, aby u nás lidé chtěli pracovat. Je to konkurenční výhoda, která přináší spokojenost zaměstnanců i lepší docházku.
Otevřená odpověď na otázku: Jak se podle vás bude vyvíjet fyzické pracovní prostředí ve vaší firmě v příštích pěti letech?
Z průzkumu také vyplývá, že 5 ze 6 manažerů se domnívá, že dobré fyzické pracovní prostředí je pro společnost z dlouhodobého hlediska velmi důležité. Většina se také domnívá, že by se mohl zlepšit design interiéru.   
 
- Je skvělé vidět, že pracovní prostředí v takové míře přitahuje manažery skladů a logistiky. Pro nás v AJ Produkty je toto téma vždy "na prvním místě", protože je to naše hlavní činnost a něco, co nás baví. Je tedy skvělé vidět, že tato problematika má mezi podniky v celé zemi tak vysokou prioritu," uzavírá David Bray.  

Přečtěte si také: Jak optimalizovat pracovní prostředí ve skladu


* Průzkum poskytl širokou základnu, protože respondenti mají různě dlouhou praxi, působí v mnoha různých odvětvích a pracují v různých společnostech, od malých až po velmi velké. Rozdělení na ženy a muže bylo 17 %, resp. 83 %, a téměř polovina byla ve věku 40 až 55 let. Výše uvedené údaje se týkají Švédska.

Ať vám neunikne žádná důležitá novinka…

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nechte si zasílat tipy na nové výrobky, zajímavé články a upozornění na speciální nabídky přímo do vašeho emailu.