O našich iniciativách v oblasti udržitelnosti se dočtete ve Zprávě o udržitelnosti společnosti AJ Produky z roku 2023

Naše zpráva o udržitelnosti, která se vztahuje na rok 2023, obsahuje mnoho zajímavostí a aktivit z minulého roku. Mimo jiné jsme přidali více solárních panelů na naše pracoviště, rozšířili sortiment náhradních dílů, zavedli nové konstrukční zásady, zlepšili bezpečnost a ochranu zdraví našich zaměstnanců a hrdě získali několik ocenění. Přes to všechno máme stále co zlepšovat a rozvíjet.

Současně se připravujeme na reporting podle nového evropského standardu, takže tuto Zprávu o udržitelném rozvoji za rok 2023 podáváme ještě podle současných požadavků.

Máte k této zprávě nějaké připomínky nebo názory? Pokud ano, dejte nám prosím vědět, abychom mohli naši práci a komunikaci zlepšit!

Zjistěte více o celém programu udržitelnosti v roce 2023


Na jaře 2023 jsme analyzovali a aktualizovali klíčové oblasti udržitelnosti pro celou organizaci. Analýza zahrnuje naše kanceláře, sklady, vlastní závody a dceřiné společnosti po celé Evropě.

VÍCE INFORMACÍ (v angličtině)

Zde si můžete přečíst více informací o zprávách o udržitelnosti společnosti AJ Produkty z předchozích let: 2019, 2020, 2021, 2022

Děti jsou naše budoucnost

Naše děti si zaslouží lepší a zdravější život. To tvoří základ naší sociální aktivity, která se zaměřuje především na pomoc dětem.

Více informací

Byggvarubedömmningen

Svanen

möbelfakta

Příklady našich aktivit v oblasti udržitelnosti:

  • Výpočet uhlíkové stopy podle protokolu o skleníkových plynech.
  • Přechod všech našich služebních vozů ve Švédsku na elektrické nebo hybridní modely.
  • Investice do solárních panelů pro vlastní výrobu elektřiny.
  • Ekologická certifikace a hodnocení životního cyklu našich výrobků.
  • Spuštění portálu o materiálech.
  • Zefektivnění dodavatelů pro lepší řízení zdrojů.
  • Zajištění toho, aby se o volná místa ucházeli a byli na ně jmenováni muži i ženy.
  • Provádění každoročních průzkumů mezi zaměstnanci.

U obalů, elektronických výrobků a baterií uplatňujeme odpovědnost výrobce. Základní myšlenkou odpovědnosti výrobce je snížit množství odpadu a zajistit, aby byl vzniklý odpad recyklován a použit pro nové výrobky. Naší povinností jako společnosti je přispět k dosažení recyklačních cílů a zajistit, aby obaly, elektronické výrobky a baterie, které uvádíme na trh, mohly být sbírány a recyklovány. Společnost AJ Produkty ve Švédsku je napojena na sběrné systémy FTI a El-Kretsen.