Recepce a salonky

Pohovky a nábytek do recepce

Jak působí vaše recepce? Jde o první místnost, kam se uvádí návštěvy. Její vzhled může utvořit první dojem z vaší společnosti, ať už jde o obchodní partnery, návštěvy či potenciální zaměstnance. Čistý a přehledný styl recepce navodíte volbou vhodného nábytku, především recepčního pultu, za nímž se dá leccos schovat. Nicméně návštěvníci v recepci běžně několik minut čekají a tento čas by pro ně měl být příjemný. Důležitý tedy bude i prostor, kde budou moci pohodlně posedět, přečíst si případně časopis nebo informační letáky.

Recepce jako přívětivé místo k posezení

Nenápadné, přesto komfortní pohovky a křesla nabízíme v kvalitním provedení i minimalistickém designu. Lze vybírat z několika barevných variant a zároveň různých tvarových modelů. Křesla, sedačky i další prvky jsou modulární a dají se libovolně kombinovat podle účelu. Je dobré myslet na pohodlné pohovky pro více osob, ale zároveň nabídnout sezení i pouze pro jednu osobu. Jednotlivé kusy nábytku je možné zkombinovat tak, že celek bude působit neotřele a zajímavě. Velice praktické jsou pohovky se zabudovaným USB konektorem. To může být velice atraktivní bonus, díky němuž zajistíte pro návštěvy i zajímavé přípojné místo.

Výběr vhodného materiálu

A co se týká materiálu? Sedací nábytek bude zřejmě hojně využíván. Nehodí se proto koženka, která časem praská a odírá se. Pokud vsadíte na textil, vybírejte kvalitní látku s vysokou gramáží a vyhněte se světlým barvám. Další možností je pravá kůže. Její výhodou je trvanlivost a omyvatelnost. Nezapomeňte ale na pravidelnou údržbu.

Další důležité doplňky do recepcí

Samozřejmostí je i konferenční stolek pro odložení věcí. Ten vybírejte mimo jiné i dle výšky sedačky a křesel. Příliš nízký stolek nemusí být vhodný – čekající hosté by se u něj museli nepříjemně hrbit. Na stolek umístěte například květiny. S dekoracemi to ale nepřehánějte. Můžete však na stůl rozmístit propagační materiály vaší firmy nebo časopisy, které souvisí s její činností – ať už jde o média, marketing, business, zemědělství nebo třeba průmysl. Materiály, letáky a časopisy lze ovšem vložit do speciálních stojanů na prospekty. Samozřejmostí při vstupu do každé přijímací místnosti je místo pro odložení oděvů aj. Obzvlášť v zimě se hodí věšák na kabáty – váš host si určitě nechce oblečení odkládat na zem. Praktická bude i nádoba na mokré deštníky. Představte si sami sebe v roli návštěvníka. Co by vám chybělo? Podle toho doplňte do recepce další nezbytnosti.