Třídění odpadu jednoduše

Třídění odpadu jednoduše

Není moc snazších věcí, kterými byste udělali životnímu prostředí takovou službu, jako tříděním odpadu. Jeho zavedení na pracovišti nestojí ani moc peněz, ani úsilí. Barevně odlišené nádoby nebo samolepky dají každému jasně najevo, jaký odpad kam patří, a dobrý pocit z toho, že pro planetu děláte něco užitečného, na sebe nenechá dlouho čekat. Už na svém pracovišti dávno třídíte? I pro vás máme tipy, jak si to ulehčit.

Šetřete energii i přírodní zdroje

Z třídění odpadu profitují všechny strany. O úspoře primárních zdrojů energie a surovin dnes už nepochybuje nikdo: ze všech úhlů pohledu je efektivnější vyrobit nový papír z recyklované suroviny, než jednak použitý papír spálit a za druhé vykácet les a pak vyrábět papír nový. Dalšími jasnými výhodami jsou zpomalení zahlcení planety odpadem, snížení zdravotního rizika při správné manipulaci s nebezpečným odpadem, zlepšení kvality ovzduší a vznik nových pracovních míst. V neposlední řadě se v moderní společnosti stalo třídění odpadu i otázkou společenské prestiže.

 

Koše a skříňky na tříděný odpad

 

Začněte nebezpečným odpadem

I ten nejmenší krůček se počítá. Zvlášť pokud se bude týkat zacházení s toxickým, hořlavým či jinak nebezpečným odpadem. Použité baterie, úsporné žárovky, zářivky, tonery, elektronika apod. se nesmí dostat do směsného odpadu, ale je nutné je odevzdávat ve sběrném dvoře. Před odvozem na příslušené místo lze tento odpad shromažďovat ve speciálních nádobách.

Hlavně blízko!

Pokud vám opravdu záleží na tom, aby ve vaší společnosti třídili všichni, udělejte jim to co nejsnazší. Věnujte velkou pozornost tomu, jaké typy odpadů se kde produkují a kde budou koše a nádoby na tříděný odpad nejdostupnější. Pod každým kancelářským stolem a u kopírky se určitě užije speciální koš na papír. Příslušné koše umísťujte vždy co nejblíž k místům, kde dané typy odpadů vznikají. Co se týče počtu košů, platí čím více, tím lépe. Právě na vzdálenosti k nejbližšímu koši totiž často záleží, jestli se daný odpad dostane tam, kam patří.

Zaměřte se na odpad z jídelny

Sklo a kov, které často tvoří obaly od nápojů, patří mezi nejlépe recyklovatelné suroviny, a je proto velmi vhodné a výhodné je od ostatního odpadu oddělit. Z potravinového odpadu se zase může stát bioplyn. Jednoznačnost při třídění odpadu zaručí samolepky pro označení různých druhů odpadu nebo barevné koše, koše s barevnými víky, barevnými pedály či s různými otvory ve víku. Kladete-li na první místo eleganci a styl, sáhněte po našich třídicích skříňkách. Do jediné skříňky se vyhazuje vícero druhů odpadu.

 

Třídění odpadu ve skladu

 

Nerecyklovatelný odpad

Pokud správně třídíte, ostatního odpadu vzniká minimum. U košů a nádob na směsný odpad se kromě nápaditějšího designu oceňuje zejména jednoduchost vyprazdňování a čištění. Plastové nádoby typu popelnic jsou vyrobeny z velmi odolného, UV stabilního HDPE a díky kolečkům se snadno přemísťují.

Kontejnery na objemný odpad

Zacházení s jakýmkoli těžkým nebo neskladným materiálem maximálně usnadňují výklopné kontejnery. Mají objem 150 – 3000 l a manipuluje se s nimi pomocí vysokozdvižných vozíků. Jsou dostupné v různých barvách a lze je doplnit o víka, kolečka, samolepky a další funkční dopňky, které vám práci s tímto typem odpadu zpříjemní.

Produkty pro třídění odpadu

Ať vám neunikne žádná důležitá novinka…

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nechte si zasílat tipy na nové výrobky, zajímavé články a upozornění na speciální nabídky přímo do vašeho emailu.
Prosím vyčkejte...