Plastové přepravky

Inspirace a tipy pro snadnější práci ve skladu

Začněte ve skladu používat vozíky a usnadněte si práci. Nezapomeňte také na nájezdové rampy.

Usnadněte si práci ve skladu

Plastové boxy a přepravky

Zatímco plastové boxy slouží především k ukládání menších součástek, komponent a zboží, plastová přepravka je obvykle větší. Hodí se především do potravinářských provozoven a obchodů. Nicméně stejně dobře pomohou s efektivní organizací položek v dílně či skladu. Průhledný plastový box okamžitě prozradí, co se v něm skrývá – budete tak mít dokonalý přehled o množství materiálu. Neprůhledné přepravky zase zajistí upravenější vzhled regálů. Vybírat lze z různých typů i velikostí, ale také barev. Pokud jednotlivé typy součástek uspořádáte logicky, mohou právě barvy umožnit lepší přehlednost.

Víko usnadní manipulaci s přepravkami

Pokud chcete přepravku uzavřít, vyberte si typ s víkem. K některým přepravkám lze víko doobjednat jako příslušenství. Víko vždy těsně přilehne k lemu přepravky a její obsah bezpečně uzavře. To může výrazně usnadnit manipulaci a přepravu. Pomohou také kolečka, která se k některým modelům dodávají, nebo bytelné úchyty. Kromě boxů s plnými stěnami můžete zvolit také perforované plastové bedny. Jejich výhodou je ventilace a propouštění tekutin. Často se využívají ke skladování potravin, ale třeba i sportovních potřeb. Samozřejmostí je možnost skládání jednotlivých přepravek na sebe a manipulaci usnadní pohodlná držadla.

Vyberte ty správné přepravky dle jejich specifikace

Zaměřte se na užitný objem přepravky a také na její rozměry. Boxy i přepravky bývají stohovatelné, takže pokud je zrovna nevyužíváte, zaberou jen minimum místa. Některé typy se vyrábějí z potravinářského plastu a hodí se tak pro skladování zásob. Jiné najdou využití třeba i v kanceláři. Na kvalitu boxů se můžete spolehnout. Dokážou odolat různým vnějším vlivům – například nízkým či naopak vysokým teplotám, chemikáliím a také nárazu. Jejich výhodou je i snadné čištění. Běžně pracujete se zbožím na paletách? Pak by se vám mohly hodit přepravky, jejichž velikost je přizpůsobena formátu europalet. Navíc jsou vhodné do těžkého průmyslu. Mohou nabídnout vysokou odolnost a jednoduchou údržbu.