Balicí a páskovací technika a materiál

Optimalizace skladu společnosti Airshoppen

Jak jsme optimalizovali sklad společnosti Airshoppen

Čtěte zde

Balení a balící technika

Balení zboží je v dnešní době obor na vzestupu i vzhledem k narůstajícímu počtu e-shopů. Nicméně každé zboží putující z výroby, přes různé sklady až k zákazníkovi je třeba doručit zabalené tak, aby bylo garantováno, že se neponičí. Balicí technika a procesy se tudíž stávají poměrně rozsáhlým oborem se specifickými nároky na vybavení a příslušenství.

Balicí stoly

Balení zboží vám usnadní speciální balicí stoly. Podle typu zboží je vhodné si vybrat nejvhodnější stůl. Některé z nich mohou disponovat výsuvnou jednotkou se zapuštěnými válečky pro snazší otáčení zboží. Součástí stolů bývá i řezací jednotka, držák rolí, zásuvky, police nebo panely na nářadí, které potřebujete mít neustále při ruce. Praktické je výškové nastavení podle typu zpracovávaného materiálu nebo výšky člověka, jenž u stolu pracuje. Z hlediska ergonomie práce je vhodné sáhnout po stolech s elektrickým polohováním. Je to podobné jako u kancelářských stolů. Snadno tak můžete nastavit výšku podle toho, zda u práce stojíte či sedíte.

Pásky a odvíječe

Po zabalení zboží do kartonových krabic či plastových fólií je vhodné využít některý z mnoha druhů balících pásek. Dle využití a účelu se pásky liší podle materiálu. Informujte se předem, která balící páska bude vhodná pro vámi požadované účely. Páskovací přístroje vám pomohou kvalitně a přitom efektivně zabezpečit zboží při manipulaci a přepravě. Díky nim můžete zabezpečit tiskoviny, stavební materiály, kartonáž, dřevo a další materiál. Hodí se jak pro kusové, tak pro krabicové nebo paletové zboží.

Odvíječe lepicích pásek

Kromě pracovního stolu je ideálním pomocníkem odvíječ lepicích pásek. Pro rychlé a efektivní lepení je vhodné sáhnout po ručním či stolním odvíječi lepicích pásek. Stolní varianta se pomocí svorky snadno upevní k jakékoliv tloušťce pracovního stolu. Ruční odvíječe disponují pohodlnou rukojetí a některé z nich i redukcí hluku, jenž je při odlepování okolí i samotným pracovníkům nepříjemný. Při manipulaci s páskou vám práci usnadní odvíječe, jež mohou disponovat koly pro snadnou přepravu. Samozřejmostí je široké držadlo pro snadné ovládání a plastová přepravka či kovový koš pro ukládání spon, pečetí, nářadí, odstřižků a podobně. Podle typu přepravovaného nákladu zvolte nejvhodnější obalový materiál, ve kterém se zboží nepoškodí. Na výběr je celá řada materiálů; od papírových vlnitých lepenek až po bublinkové fólie. Pro transport drobnějšího zboží je vhodné použít bublinkové obálky, transport většího zboží si zaslouží krabice, které snadno složíte. Při přepravě křehkého zboží je vhodné krabici vyplnit bublinkovou fólií. Krabice by měla disponovat prostorem pro dobře viditelné a čitelné popisky.