Zdvihací zařízení

Manipulační technika, transport a zvedání materiálu

Manipulace se zbožím či výrobky ve skladech a průmyslových provozech vyžaduje dobře zvolenou techniku. Nabízíme široký sortiment transportních i paletových vozíků, zvedacích zařízení či specializovaných přepravníků na specifické tvary materiálů. Všechny výrobky jsou navrženy tak, aby co nejvíce zefektivnily procesy manipulace se zbožím, jeho zvedání či přemisťování. Jejich tvar a využití zohledňují požadavky na ergonomii při pracovním procesu.

Paletový vozík a manipulace se zbožím

Pro přemisťování zboží či materiálu na paletách poslouží klasické paletové vozíky. Dodávají se ruční modely či elektrické. Některé paletové vozíky jsou vybaveny digitální váhou, jiné nabízí funkci rychlozdvihu či mechanickou asistenci při rozjezdu s těžkým nákladem. Dále je v nabídce i celá řada příslušenství i paletové nástavce. K lepšímu přístupu k regálům poslouží nájezdové rampy. Menší položky lze snadno přemístit díky policovým vozíkům a také různým dalším typům nerezových přepravníků. Pro jiné účely se nabízí plošinové vozíky různých velikostí. K usnadnění manipulace s balíky také poslouží stohovací vozíky či zvedáky a stěhovací podvozky. V některých případech poslouží též rudly nebo rollkontejnery.

Další zvedací technika

Pro zvedání materiálu specifických rozměrů poslouží jeřáby a další vybavení určené k manipulaci se zbožím. Zvedací stůl nebo zvedací plošina jsou ideálním pomocníkem, který výrazně usnadní manipulaci s těžkým nákladem. Najdou uplatnění při nakládání zboží, ale i při umisťování do regálů ve skladech. Zvedací zařízení a pomůcky většinou pracují na principu hydrauliky, ale vybrané modely produktů disponují elektrickým pohonem.