Paletové vozíky - všechny druhy

Prohlédněte si náš výprodej

Nakupujte zde!

Paleťáky vhodné do různých prostředí

Nepostradatelným pomocníkem v mnoha oblastech, ať už ve výrobě, maloobchodu nebo skladech je bezesporu paletový vozík. Neméně podstatné využití najdou ve výrobě, v logistických zařízeních při přepravě zboží na paletách, a dokonce i nakládání a vykládání nákladních automobilů. Dá se díky nim snadno přemístit i velmi těžký náklad na delší vzdálenosti při vynaložení nevelké energie. Než se rozhodnete pro konkrétní výrobek, ujasněte si, pro jaký účel má vozík sloužit. Paletové vozíky se totiž rozdělují podle jejich využití. Podle převáženého druhu zboží lze použít buď vozík s dlouhými či krátkými vidlicemi, nebo vozík s širokými či úzkými vidlicemi.

Ruční paletové vozíky

Paletový vozík se ovládá ruční ojí, kterou se také řídí. Obsluha pak zdvihá nebo spouští náklad prostřednictvím hydraulického ovládání pomocí páčky umístěné na oji. Výhodou ručních paletových vozíků je to, že jsou levné, snadno řiditelné a výkonné.

Elektrické a další typy paletových vozíků

Stále oblíbenější jsou elektrické paletové vozíky, které náklad jednoduše zdvihnou a převezou díky výkonným bateriím. Vyrábí se vozíky s nízkým profilem, jiné typy, například nůžkové paletové vozíky představují alternativu mezi vysokozdvižným vozíkem a zvedacím stolem. Samozřejmostí u některých modelů je vestavěná brzda vyhovující pro typy vozíků určené pro přepravu materiálu na šikmé ploše. Specifické paleťáky slouží například pro přemisťování kruhového nákladu a samostatnou kategorií zůstávají praktické vozíky s integrovanou váhou a někdy je doplňuje tiskárna. Díky takové moderní vychytávce lze snadno zjistit hmotnost přepravovaného materiálu a okamžitě danou hodnotu vytisknut. Důležitým údajem je nosnost, která udává, jak těžký náklad je vozík schopný přepravit. Základní nosnosti paletových vozíků jsou: 500 kilogramů, 1 000 kilogramů, 2 000 kilogramů a 3 000 kilogramů. Kromě nosnosti je dobré se zaměřit také na výběr koleček, jejichž výrobní materiál by měl odpovídat povrchu podlahy. Na konci vozíku, tedy pod vidlicemi, zpravidla najdete dvě malá kola (odborně zvaná tandem kol) a pro jejich výrobu se v drtivé většině používá polyuretan a guma. Oproti tomu nylonová kolečka jsou tvrdá a vhodná pro pohyb na celé škále povrchů. Jejich největší předností je, že nešpiní podlahu. Polyuretanová kola jsou nejlepší volbou pro pohyb na hrubé podlaze.