Průmyslové rohože

Podložky pod nohy a rohože pro namáhané prostředí

Podlaha v dílnách a průmyslových provozech bývá kvůli náročným podmínkám náchylná k poškození. Ochrání ji průmyslové rohože s protiskluzovým povrchem. Na druhou stranu stejně jako v kancelářích, tak i právě v dílenských pracovištích mohou různé podložky pod nohy poskytovat úlevu při práci vestoje.

Rohože proti únavě

Protiúnavové rohože se doporučují právě do provozů, kde se pracuje převážně vestoje. Ať se jedná o sklady nebo expediční provozy pro balení zboží. Poskytují však pohodlí a bezpečnost téměř ve všech průmyslových odvětvích. Gumové rohože a položky účinně snižují pocit únavy a zvyšují tak pracovní produktivitu. Rohože jsou dodávané jako metráž v rolích, a jsou vhodné pro suché i mokré oblasti, případně i specializované potravinářské prostředí. Změkčený povrch rohoží pomáhá tlumit nárazy, ale ochrňuje i při rozlití olejů či chemikálií.

Protiskluzové rohože

Protiskluzové rohože v roli výrazně zvyšují bezpečnost při práci na pracovištích se zvýšeným nebezpečím uklouznutí a jsou vhodné pro všechna průmyslová prostředí a oblasti. Odolné gumové rohože jsou k dispozici v různých velikostech a jsou odolné proti nejen proti roztržení a opotřebení, ale ochrání i v případě rozlití tuků, kyselin a chemikálií. Povrch zůstává suchý, čistý a neklouže, protože díky otvorům a zvýšeným drážkám na spodní straně může kapalina snadno odtékat. Rohože se nejčastěji vyrábějí v černé barvě, můžete ale pořídit i variantu s výrazně barevně označeným okrajem pro lepší bezpečnost. Pro snížení rizika zakopnutí mají některé modely rohoží dobře viditelné zkosené žluté okraje.

Speciální antistatické rohože

Antistatické rohože jsou určeny především pro pracoviště se zvýšeným rizikem vzniku statického náboje. V některých průmyslových odvětvích je nezbytně nutné zamezit vzniku statické elektřiny, aby nedošlo k poškození výrobků či zařízení. Zaměstnanec sám často tvoří nežádoucí statický náboj svými botami a oblečením a antistatické rohože jej spolehlivě a bezpečně odvádějí pryč.