Zábrany a bezpečnostní prvky

Bezpečnost je při práci zásadní!

Zajištění bezpečnosti na jakémkoliv pracovišti je důležitou součástí povinností každého zaměstnavatele. Je důležité upravit každé pracoviště tak, aby bylo v souladu s požadavky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Zabezpečit bezproblémový chod aktivit ať už výrobních, obchodních či kancelářských. V široké nabídce bezpečnostních prvků jsou nejjednodušší různé ikonografické značky. Jsou zcela srozumitelné a použitelné univerzálně do jakéhokoliv prostředí. Bez obav je lze umístit do kancelářských budov, výrobních hal, dílen i skladových prostor.

Nevstupujte prosím!

Různé prostory, kam je žádoucí nevstupovat lze jednoduše označit vymezovacími sloupky. Zatímco ve vstupních halách obchodních či kancelářských center a recepcí budou třeba elegantní nerezové modely s textilními provazy, ve skladech či průmyslových objektech se hojně využijí zahrazovací sloupky s bezpečnostními řetězy nebo pásy ve výstražných barvách. Na zákaz vstupu nebo vjezdu může upozornit i roztahovací zábrana nebo dopravní kužel. Zahrazovací sloupky lze snadno přemisťovat, i když za účelem větší stability je možné je k podlaze připevnit pomocí hmoždinek. Zatímco ve vstupních halách obchodních či kancelářských center a recepcí budou třeba elegantní nerezové modely s textilními provazy, ve skladech či průmyslových objektech se hojně využijí zahrazovací sloupky s bezpečnostními řetězy nebo pásy ve výstražných barvách. Na zákaz vstupu nebo vjezdu může upozornit i roztahovací zábrana nebo dopravní kužel. Zahrazovací sloupky lze snadno přemisťovat, i když za účelem větší stability je možné je k podlaze připevnit pomocí hmoždinek. Zatímco ve vstupních halách obchodních či kancelářských center a recepcí budou třeba elegantní nerezové modely s textilními provazy, ve skladech či průmyslových objektech se hojně využijí zahrazovací sloupky s bezpečnostními řetězy nebo pásy ve výstražných barvách. Na zákaz vstupu nebo vjezdu může upozornit i roztahovací zábrana nebo dopravní kužel. Zahrazovací sloupky lze snadno přemisťovat, i když za účelem větší stability je možné je k podlaze připevnit pomocí hmoždinek.


Ochrana v průmyslových provozech a skladech

Pokud v nějakém prostoru hrozí skutečné nebezpečí a nelze spoléhat pouze na optickou zábranu, je vhodné zvolit ochranné oplocení, které fyzicky zabrání zaměstnancům a nepovolaným osobám ve vstupu do určitých prostor. Různé ochranné prvky mohou zabránit nehodě v nepřehledných úsecích mezi regály. Pro ochranu samotných regálů proti nárazu se doporučují kovové či betonové zábrany různých rozměrů a provedení

Zrcadla pro dokonalý rozhled a lepší bezpečnost

Dopravní zrcadla logicky minimalizují riziko nehody, tudíž se velice osvědčila především v silniční dopravě, ale mohou také výrazně zvýšit bezpečnost provozu v areálu společností.
V závislosti na modelu jsou průmyslová zrcadla opatřeny různými pozorovacími úhly. Kulatá a obdélníková panoramatická zrcadla jsou například ideální pro kontrolu vstupních prostor a východů. Čím větší je plocha zrcadla, tím větší je pozorovací úhel. Zrcadla jsou vhodná pro umístění do interiéru tak exteriéru. Jsou tudíž výrazným pomocníkem při při kontrole provozu ve skladech, dílnách i na parkovištích.