Stupátko jako vhodná alternativa ke schůdkům

Nejen v průmyslových provozech, skladech či obchodech, ale i v kancelářích je třeba občas pro něco dosáhnout do horních polic či regálů. Pohybujete-li se v provozovně s vysokými stropy, pravděpodobně je vybavena vysokými kovovými regály s uskladněným zbožím, nářadím či součástkami. V tom případě se jistě hodí schůdky případně kvalitní stupátko. Právě bytelné kovové stupátko se může stát vaším nenahraditelným pomocníkem podobně jako schůdky. Snadno jej přemístíte tam, kde je zrovna potřeba, a to i díky zatahovacím kolečkům na pružinách. Samozřejmostí je vysoká nosnost, kterou ale nedoporučujeme překračovat.

Neriskujte stoupáním na židli či bednu

Bezpečnost na prvním místě. Nikdy si za účelem dosažení na vyšší police či regálu nestoupejte na předměty, které k tomu nejsou určené – například židle (a už vůbec ne točící), stůl, bedny, boxy ani kbelíky. Vzniklo by značné riziko úrazu. Spolehněte se raději na stupátko, které existuje od toho, aby vám pomohlo dostat se výš. Navíc je v souladu s bezpečnostními standardy a také získalo certifikát GS. To znamená, že výrobek splňuje evropské bezpečnostní normy.

Snadný přesun umožní praktická kolečka

Výhodou je snadná manipulace díky již zmíněným kolečkům. Stupátko tak nemusíte přenášet, stačí jej jen lehce postrčit. Kolečka snadno zvládnou každý povrch, ať drsnější podlahy v dílnách tak i koberce ve vybavení kanceláří. Po přesunutí na určené místo stačí našlápnout na stupátko a kolečka se okamžitě zasunou. Pak se na něj můžete bez obav postavit – pohybu bylo zamezeno a stabilita je tak dokonalá. Pro vaši bezpečnost je horní část stupátka pokryta drážkovanou gumou. Ta vytváří protiskluzový povrch a měla by zajistit dostatečnou oporu i osobám na vysokých podpatcích. Guma se nachází i na spodní straně stupátka, tam má ale jiný účel: ochránit okolní stěny a také nábytek vůči škrábancům či jinému poškození. Ocelové stupátko se může pochlubit odolným povrchem, a to díky práškovému laku, který tvoří právě jeho povrchovou úpravu. Lak zajistí odolnost i při častém používání stupátka v náročných podmínkách.