Ergonomické doplňky

Vyhněte se dlouhému sezení - vyberte si aktivní židli ještě dnes!

Nakupujte zde!

Ergonomie pracoviště je dnes trendy termín zahrnující mnoho oblastí

Správné sezení u počítače je při dnešním způsobu práce poměrně klíčové. Nezdravý a strnulý posed si může vybrat daň v podobě bolestí a problémů s pohybovým aparátem. Pokud se sedavému způsobu práce nemůžete vyhnout, ulevte svému tělu alespoň občasným protažením a procházkou po kanceláři. Pomohou také ergonomické doplňky, které mají za úkol učinit celodenní sezení pohodlnějším a zdravějším. Měly by zabránit bolestem různých částí těla, jejichž příčinou je právě dlouhé vysedávání v kanceláři. Při sezení na obyčejné kancelářské židli se hodí doplnit ji podložkou pod nohy, která pomáhá tělu při práci vsedě zaujmout ergonomickou pozici a postará se i o přirozený sklon chodidel.

Práce na počítači v sedě či vestoje

Používáte k práci monitor, jehož výškový rozsah vám nevyhovuje, nebo který se dokonce vůbec nedá zvednout? Pak jistě oceníte rameno na monitor. Obrazovka se k němu snadno připevní a monitor pak umožňuje širokou škálu výškového nastavení. To ale není vše. Monitorem můžete díky ramenu snadno pohybovat i do stran. Pokud vás tedy už bolí za krkem z neustálého otáčení hlavy, můžete klidně i několikrát denně lehce změnit polohu obrazovky tak, jak vám to vyhovuje. Snadno ji nahnete a také otočíte kolem osy pomocí několika nastavitelných kloubů.

Díky ramenu můžete s monitory své pracoviště řádně vylepšit

Pracujete se dvěma monitory? Ani to není problém. Stačí vybrat dvouramenný stojan. Monitory pak několika jednoduchými pohyby můžete umístit třeba i nad sebe. Ramena také pomáhají ušetřit místo na kancelářském stole. Nepotřebujete už prostor na široký stojan monitoru. Rameno je totiž ke stolu přichyceno pomocí držáku a nezabírá tak téměř žádné místo na pracovní ploše. Dalším pomocníkem je ergonomická podpěra předloktí. Ta pomáhá snižovat únavu a bolest předloktí a také zápěstí, která bývá častým a nepříjemným problémem doprovázejícím pravidelnou práci na počítači. Možná vás to překvapí, ale ze stejného důvodu můžete trpět také bolestí ramen a šíje. I od těch by vám měla podpěra ulevit. Snadno ji připevníte k desce stolu. Preferujete práci ve stoje? Nebo jste dokonce nuceni pracovat spíše ve stoje? Pak se vám bude hodit balanční podložka pod chodidla, která podporuje krevní oběh, zlepšuje vaši rovnováhu a navíc dokáže zaktivovat svaly zad a nohou. Nebojte se zkoušet různé ergonomické doplňky. Mohou vašemu tělu při práci výrazně ulevit. A pokud vás samotná ergonomie zajímá více, můžete se o ní dozvědět v našem článku.