Stojací lampa jako součást moderního designu kanceláře

Svítidla dnes již nelze považovat pouze za prostředek osvětlení, ale stávají se důležitým prvkem celkové inscenace, jedním z důležitých faktorů pohodlí, pohody a zdraví v pracovním prostředí. Osvětlení na pracovišti ovlivňuje lidské emoce a pomáhá udržovat zdraví zaměstnanců při stimulaci tvůrčího procesu. Stejně tak jako v domácnostech i svítidlům kanceláří vévodí design, ale i účelovost. Tato tendence přeje lokálním stojacím lampám kancelářským a nepřímému osvětlení. V mnohých firmách se v naprosté většině případů pracuje na počítačích, proto je třeba vybrat vhodné typy stolních a stojacích lamp pro tento účel. Jsou to doplňky, které mohou ideálně přispět k dokonalé ergonomii pracoviště.

Denní světlo je nepostradatelné

Jisté je, že v praxi nemůžeme počítat s celodenním pobytem venku. Občas je dobré se jen dívat ven, abyste ocenili světlo a teplo, abyste cítili pozitivní účinky na tělo. Barva, jas a intenzita denního světla i jeho dopad se liší v závislosti na denní době a ročním období, umístění a povětrnostních podmínkách. V interiérech ať už bytových tak pracovních je potřeba suplovat nedostatek přirozeného denního světla, ale zároveň za pomocí svítidel eliminovat některé negativní faktory, které přímé světlo může způsobovat.

Výhody stojacích lamp

Nepřímé osvětlení instalované na strop je výhodné v tom, že zamezuje oslnění z přímého pohledu na světelné zdroje a snižuje pravděpodobnost stínu. Pokud je v místnosti přirozené sluneční světlo, je třeba zvolit spíše tmavé barvy a matné povrchy stěn. Stojací lampy a nástěnná svítidla poskytují nepřímé osvětlení, přičemž jejich světlo se odráží od povrchů, jako je zeď nebo strop. Doporučuje se zvolit svítidla s nízkou svítivostí, která nezpůsobují oslnění a nenarušují barvy osvětlených ploch. Některé modely jsou opatřeny stmívačem. Designová stojací lampa navíc bude příjemně působit ve vybavení společných přijímacích prostor kanceláří, v recepcích nebo zasedacích místnostech.