Stropní svítidla pro komplexní osvětlení místnosti

Ideální kancelář by měla mít velmi světlé barvy na stropě, světlé barvy na stěně a tmavší na podlaze. Jedná se o ustanovení, které optimalizuje rozptyl světla, omezuje oslnění a dává uživatelům pocit bezpečí. Dle velikosti kanceláře, počtu a umístění oken a toho, jaké činnosti jsou v kanceláři vykonávány, je třeba stanovit celkové rovnoměrné osvětlení a tedy volit vhodná závěsná stropní svítidla. V místnostech nejčastěji plní funkci hlavního osvětlení, takže musí poskytovat dostatek světla. Jsou populární díky své všestrannosti a mnoha stylům provedení. Stropní svítidla využijete zkrátka všude – a to i v malých místnostech. Jsou vhodnou volbou do prostorů s nízkými stropy. Stropní osvětlení by mělo doplnit celkový dojem místnosti a nenarušovat jej. Závěsná svítidla se mohou stát solitérem místnosti, a proto je vhodné vybrat jejich optimální velikost. Aby v prostoru dobře vypadala, berte při výběru v potaz celkový design, rozložení a doplňky. Svítidla visící ze stropu se hodí zejména do místností s vysokým stropem.

Osvětlení pracoviště je hotová věda

Vhodné osvětlení interiéru může rezonovat s vybranými problémovými faktory, jako například stínění, oslnění či nerovnoměrnost osvětlení. Až 85 % všech informací získává člověk prostřednictvím zraku. Vhodné osvětlení, které nevytváří odlesky ani stíny, zamezuje vzniku únavy očí a bolestí hlavy. Umožňuje lépe vidět nebezpečné pohyblivé části strojních zařízení i další nebezpečí. Nepřímé osvětlení instalované na strop je výhodné v tom, že zamezuje oslnění z přímého pohledu na světelné zdroje a snižuje pravděpodobnost stínu. Skvělým řešením jsou LED zářivky, které lidský organismus lépe přijímá a zároveň šetří životní prostředí. LED světla mají také delší životnost. V nabídce naleznete jak svítidla závěsná, tak stropní zářivky, které se hodí do kanceláří, zasedacích místností, ale i do jídelen a dalších prostorů. Vybrané modely jsou dokonce vhodné na venkovní použití.

Multifunkční a spolehlivá svítidla

Závěsné produkty nejenže prosvětlí místnost, ale jsou zároveň designovým prvkem. Proto se například hodí i nad recepční pulty. Modely jsou cenově příznivé, snadno upevnitelné a produkují teplé bílé světlo, které využijete také ve veřejných prostorech i větších místnostech. Nadstandardní funkcí některých závěsných svítidel je stmívač, který umožňuje regulovat intenzitu osvětlení. Stropní svítidla patří mezi základní výbavu každé kanceláře a využijete je i ve venkovních prostorách. Pro vnější použití hledejte modely, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a dalším rozmarům počasí. Stropní svítidla vyžadují montáž, ta však není příliš náročná. Všechny produkty se pyšní vysokou odolností a dlouhou životností, LED stropní svítidla navíc vynikají nízkými provozními náklady.

Nepřehlédněte tyto kategorie

ParaványKancelářské regály