Kancelářská svítidla

Aktivní nábytek pro aktivní kancelář

Nakupujte zde!

Svítidla jako důležitá součást kancelářského vybavení

Stropní svítidla, stojací lampy nebo různé lampy jsou nedílnou součástí příslušenství kanceláří i dalších provozů. Maximum denního světla příznivě působí na lidský organismus. Při jeho nedostatku může docházet k různým především zdravotním problémům. Způsobuje únavu, zhoršuje koncentraci a v důsledku toho ovlivňuje produktivitu práce. Jelikož pracujeme ze 70% v interiéru ať už v kancelářích, dílnách, obchodech, skladech či dalších provozech, není možné zajistit odpovídající přísun denního světla. Součástí dobrého projektu kanceláří nebo dílen, škol, restaurací a dalších míst by měla být vhodná orientace nábytku a kancelářského vybavení směrem k oknům. A samozřejmostí je i odpovídající integrace svítidel do interiéru.

Osvětlení, které splňuje odpovídající technické parametry

Důležitým aspektem je barva či jinak teplota světla, která se liší podle činnosti, kterou chcete vykonávat. Teplota svítidel má vliv na pohodu při práci. Dle požadavků na běžné osvětlení, které jsou uvedeny v normě ČSN EN 12464-1, by v kanceláři mělo tedy být světlo denní bílé, v hodnotách 4 000 K - 6 000 K. Tato teplota povzbuzuje aktivitu a pozornost člověka. Během velmi koncentrovaných pracovních fází je nutné zvolit barevnou teplotu 5500 až 5600 Kelvinů, která odpovídá teplotě slunce v zenitu. Poté je možné světlo podle potřeby ztlumit.

Důležité faktory ovlivňující výběr svítidel

Vhodné osvětlení pracovního místa může rezonovat s některými problémovými faktory, ke kterým může docházet, tedy například stínění, oslnění či nerovnoměrnost osvětlení. Dle velikosti kanceláře, počtu a umístění oken a toho, jaké činnosti jsou v kanceláři vykonávány, je třeba stanovit celkové rovnoměrné osvětlení a tedy volit vhodná závěsná stropní svítidla. Nebo ideální rozmístění orientovaného osvětlení a použít například stojací lampy. A určitě si pohrát s množstvím bodového osvětlení – stolních lamp a různých trendy LED svítidel. Svítidla na strop nabízíme pro interiéry v industriálním stylu a odpovídající trendy požadavkům na úspornost. Na druhé straně si můžete vybrat i různé designové kousky, které vás mohou inspirovat i při zařizování domácnosti. Stojací a stolní lampy v seversky minimalistickém stylu přívětivě doplní mnohé interiéry a vhodně dokreslí pracovní prostředí. Vzhledem k tomu, že variabilita našich produktů je rozsáhlá, zaměřujeme se také na osvětlení dílenských, skladových a dalších provozů. Proto máme v nabídce i pár skutečně průmyslových lamp v LED provedení sloužících přímo do takových prostor.