Trezory a sejfy

Storing valuables and confidential documents - guide

Průvodce skladováním cenností

Čtěte našeho průvodce!

Trezory ochrání před vloupáním

Trezory a bezpečnostní sejfy jsou vhodné kamkoliv, kde je potřeba uschovat cenné osobní nebo firemní věci. Využití najdou v kancelářích, tělocvičnách, restauracích i školách. Kdokoliv může využít trezory k ukládání pasů, elektroniky, klíčů nebo dalších osobních cenností.

Trezor nebo sejf

V některých provozovnách se podle účelu vyplatí pořídit trezor, jinam postačí sejf nebo jiná bezpečnostní schránka. Rozdíl je v tom, že sejf je primárně určen k ochraně uložených předmětů před zničením (vodou, teplem, ohněm, magnetickým polem apod.). Typický sejf je tedy jednoplášťová nebo i dvouplášťová schránka osazená bezpečnostním zámkem na klíč, slouží k uložení věcí menší hodnoty. Oproti tomu trezor je rovněž určen k ochraně svého obsahu, ale spíše před zloději. Typický trezor má schránku z tvrdé pancéřové ocele, železobetonu apod. a zámek trezoru je chráněn před násilným otevřením. Nejdůležitějším parametrem je však to, že musí být certifikován podle ČSN nebo odpovídajícím normám EU a koresponduje s požadavky pojišťoven pro uložení cenností, hotovosti větší finanční hodnoty, ale i například zbraní.

Bezpečnostní skříňky s elektronickým zámkem

Do bezpečnostních skříněk můžete ukládat velké množství osobních i firemních předmětů, jako jsou notebooky, přenosná elektronická zařízení, ale také důvěrné firemní dokumenty a další cennosti. Vybrat si můžete mezi skříněmi, které jsou vybaveny LCD obrazovkou, zajišťovacími šrouby, otočnou rukojetí, kódovým i mechanickým zámkem apod. Naše bezpečnostní skříně můžete také připevnit k podlaze nebo ke zdi. Hodí se tak i do průmyslových budov, skladů či dílen. U nás najdete skříňky různých rozměrů, s odlišným hodnocením bezpečnosti, z rozličných materiálů a dalšími specifikacemi, které určují konečnou cenu produktu.