Zásuvky ke stolu

průvodce výběrem kancelářské skříně

Jak vybrat správnou kancelářskou skříň

Čtěte našeho průvodce

Zásuvky a skříňky jako diskrétní pomocníci interiéru firem i domácností

Moderní vzdušné kanceláře jsou často vybaveny minimalistickými stoly bez zásuvek, které spolehlivě nahradí kancelářské a zásuvkové kontejnery. Ne každý potřebuje úložný prostor v podobě zásuvek, takže kontejner můžete umístit jen k vybraným stolům. Kontejnery z naší nabídky disponují kolečky s brzdou zajišťující lepší mobilitu. Případně jsou opatřeny rektifikačními nožkami, díky kterým hravě překonáte nerovnosti podlahy.

Zásuvkový kontejner či modulární skříň

Počet zásuvek volte podle vlastní potřeby. Zpravidla horní zásuvka bývá bezpečnostní a je opatřena zámkem. Některé modely nabízejí vyšší spodní zásuvku disponující praktickým rámem pro zavěšení desek ve formátu A4. Díky rámu bude hledání v dokumentech nejen snazší, ale také se vám nestane, že by se rohy stránek či listů papírů pomačkaly. Nižší profily kontejnerů předurčují jeho použití pod stolem, ale vzhledem k tomu, že jsou pohledové ze všech stran, je můžete klidně postavit i ke zdi nebo do jiné části kanceláře. Největší předností kontejnerů s vyšším profilem je to, že díky nim snadno rozšíříte pracovní plochu kancelářského stolu. Pokud kontejner kupujete i za tímto účelem, nezapomeňte si výšku vašeho stolu dobře změřit. Speciálním typem kontejnerů jsou zásuvkové vložky, jež je možné vložit buď do mobilních skříní, nebo je používat samostatně na stole. Předností mobilních skříní je jejich variabilnost. Přihrádky můžete doplnit o zásuvkové vložky nebo je nechat prázdné a ukládat do nich třeba šanony. Důležité dokumenty je vhodné ukládat do ohnivzdorných kartoték s třídou odolnosti proti ohni 60P. Aby se na desce vašeho pracovního stolu nehromadily drobnosti, které nepotřebujete mít neustále po ruce, můžete zvolit kontejner, jehož horní desku nahrazuje přehledný organizér kancelářských potřeb.

Materiál vhodný pro bytový interiér i industriální styl

Pro výrobu se nejčastěji používají odolné lamino desky nebo dýha. Mezi hlavní výhody lamina patří vysoká odolnost a snadná údržba. Lamino je navíc možné opatřit téměř jakýmkoliv dekorem od barvy po masiv. Pokud byste v kanceláři měli raději kus opravdové přírody, sáhněte po dýze, jež kancelářskému nábytku poskytuje vzdušnost a eleganci. Pokud by vám kontejner pod stolem zabíral příliš mnoho prostoru, můžete se rozhodnout pro variantu jednoduché zásuvky s organizérem, do kterého přehledně uložíte veškeré kancelářské potřeby.