Kancelářská skříň a tipy, jak vybrat tu správnou

Kancelářská skříň a tipy, jak vybrat tu správnou

Promyšlené úložné prostory nejen usnadňují život, ale také přispívají k příjemnějšímu vzhledu celé místnosti. Avšak jak se v tak široké nabídce snadno zorientovat a vybrat si pro sebe ty pravé? V tomto článku uvádíme několik bodů, které je dobré promyslet, než si pořídíte nové skříně do vaší kanceláře.

Úložné prostory jsou potřeba v každé firmě. Skříně, skříňky a policové regály se naštěstí hodí do většiny prostředí a kromě skladování přináší i další možnosti – například mohou skvěle posloužit k rozdělení prostoru. Pokud váháte mezi otevřeným policovým regálem a uzamykatelnou skříní, můžete zvolit jejich kombinaci. Toto řešení umožňuje skrýt dokumenty a různé papíry a naopak vystavit knihy, květiny nebo dekoraci. Pokud zvolíte nábytek stejné řady, můžete kombinovat vysoké a nízké skříně a přitom udržet jednotný styl.

Materiál určuje odolnost a vzhled

Laminované skříně jsou funkčním a cenově dostupným řešením pro každou kancelář. Laminovaný povrch je bezúdržbový, odolný vůči poškrábání a krátkodobému působení vody.
Dýhované skříně mají na svém povrchu nalepenou tenkou vrstvu dřeva. Jedná se tedy o přírodní materiál s přirozeným odstínem a strukturou, který dýhovaným skříním propůjčuje elegantní a jedinečný vzhled.
Plechové skříně s práškově lakovaným povrchem jsou mimořádně odolné a vhodné do prostředí s vyššími nároky na odolnost. Často mají vysokou nosnost polic a jsou ideální např. pro archivování.
Otevřené policové regály jsou k dispozici v různých velikostech, materiálech a provedeních. Hodí se do většiny interiérů a na ukládání věcí, které chcete vystavit nebo ke kterým potřebujete mít rychle přístup.

Dveře volte podle prostoru

Klasické dveře umožňují rychlý přístup k celému obsahu skříně najednou.
Posuvné dveře jsou perfektní alternativou ve stísněných prostorech, část skříně však budou vždy zakrývat.
Roletové dveře lze obvykle kompletně vysunout a stejně jako posuvné dveře nezasahují do prostoru místnosti.

Cenné věci držte pod zámkem

Pro bezpečné uložení důležitých dokumentů a cenností zvolte skříňku se zámkem. Pokud vyberete zámek elektronický, nebudete muset řešit klíče. Jen nastavíte heslo, které můžete sdílet i s dalšími osobami.

Variabilní vnitřní výbava

Je dobré přemýšlet i o vnitřním uspořádání úložných prostor. Skříně s nastavitelnými policemi se snadno přizpůsobí velikosti skladovaných věcí. Navíc je můžete vybavit dalšími policemi, přihrádkami a různými vnitřními moduly pro přehlednější a praktičtější ukládaní.

Velké nebo malé, vysoké nebo nízké

Pokud disponujete dostatečně velkou místností, můžete zvolit několik nízkých skříní, které jsou příjemnou alternativou k robustním vysokým skříním. Navíc je můžete doplnit o nejrůznější zajímavé detaily, dekorace nebo rostliny a zpříjemnit tak atmosféru na pracovišti. Jestliže jste omezeni prostorem, jsou lepším řešením vyšší skříně. Můžete například umístit dvě skříňky na sebe nebo mezi skříň a strop umístit nástěnný regál. Možností je mnoho!

Vybírejte mezi našimi kancelářskými skříněmi

Ať vám neunikne žádná důležitá novinka…

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nechte si zasílat tipy na nové výrobky, zajímavé články a upozornění na speciální nabídky přímo do vašeho emailu.
Prosím vyčkejte...