Policové regály pro dokonalý přehled vašeho pracoviště

Abyste ve své kanceláři vždy rychle našli to, co právě hledáte, je vhodné kancelář vybavit dostatečným množstvím regálů, polic a skříněk. Při výběru dbejte na to, aby se materiály do úložného prostoru spolehlivě vešly a ještě zbyl prostor na doplňování. Neméně důležitá je přehlednost uložených dokumentů. Na první pohled byste měli najít to, co hledáte. Přestože kancelářské šanony jsou plné papírů, může vás překvapit jejich konečná hmotnost. Proto si vždy zjistěte, jakou nosnost regály či police mají.

Dřevěné policové regály působí elegantně

Police se nejčastěji vyrábějí z dřevotřísky s dýhovaným povrchem nebo z masivu. Tyto materiály místnosti propůjčují reprezentativní vzhled. Regály musí unést mnohem větší zatížení než police. Jejich nosnost by měla být nejméně 150 kilogramů, ale vše samozřejmě záleží na typu skladovaného materiálu. Do polic totiž můžete skládat nejen papírové dokumenty, ale také těžké předměty.

Regály kovové pro větší nosnost

Regály mohou být vyrobeny z překližky či masivu, ale pokud potřebujete odolný regál s velkou nosností, raději sáhněte po kovovém materiálu. Kovové regály by měly být opatřeny povrchovou úpravu podle toho, v jaké místnosti budou umístěny. V případě, že je postavíte do prostor s vysokou vlhkostí, měla by být konstrukce ošetřena vhodnou povrchovou úpravou. Pokud budete mít regál v kanceláři, odolná povrchová úprava není nutná. Tento typ regálů je cenově dostupný a přitom vyniká dlouhou životností a mechanickou odolností.

Originální a chytrá řešení pro regálové a policové systémy

Velké oblibě se těší i drátěné regály a programy, které své využití najdou jak v kancelářích a domácnostech, tak v dílnách či obchodech. Pro výrobu se používá pevný a odolný ocelový drát, jenž unese desítky kilogramů zátěže. Výhodou je, že se drátěný nábytek snadno udržuje a neusazuje se na něm prach. Jeho vzhled se nemění ani po letech používání. Nejlepší volbou do archivů a knihoven jsou pojízdné regály na kolejnicích, které jsou charakteristické vysokou nosností a snadnou ovladatelností. Jejich největší výhoda je nenáročnost na prostor a možnost odsunout i několik regálů zároveň. Zajímavými regálovými prvky jsou různé rohové komponenty poskytující ideální způsob, jak chytře využít každý místo.