Knihovny a otevřené skříně

Aktivní nábytek pro aktivní kancelář

Nakupujte zde!

Policové systémy zpřehlední vaše pracovní místo

Moderní design kanceláře klade důraz na čistotu a prostor. Přehledné uspořádání veškerých materiálů a dokumentů je základem efektivní práce. Není nic lepšího, než když víte, kam jste co přesně uložili. Nabízí se celá škála řešení ve formě polic, regálů a knihoven.

Regály, knihovny nebo police – každý prvek má svou funkci

Nástěnné police mohou mít buď dekorativní, nebo praktický charakter. Police na dekorace většinou nemají bočnice – zjednodušeně řečeno, jedná se o holou desku. Police, které plní organizační funkci se zpravidla skládají z několika polic umístěných pod sebou, jež jsou zakončeny bočnicemi. Díky bočnicím při manipulaci s dokumenty nic nespadne. Regály i knihovny jsou postaveny na podlaze a mohou být vysoké až ke stropu. Knihovna má zpravidla plná záda, ale regál ne. U knihovny najdete dvířka, která zabraňují usazování prachu. Regál dvířka nemá, ale je možné do něj naskládat úložné boxy. V případě, že na rozměrnou knihovnu nemáte v kanceláři místo, můžete zvolit kancelářskou skříň, jež má vnitřní uspořádání ve formě polic a dvoukřídlé dveře.

Vhodná volba materiálu pro konkrétní účel

Při výběru zmiňovaného kancelářského nábytku se zaměřte především na nosnost polic, snadné doplňování a možnost rozšíření. Podstatný je také vzhled, který by měl korespondovat s celkovým zařízením místnosti. Můžete tedy sáhnout po masivu, který je však finančně náročnější na pořízení, nebo po dřevotřískách s povrchovou úpravou, lamino desky či kovu. Nejlepší nosnost nabízejí kovové kancelářské regály a police. Barevné provedení zvolte tak, aby ladilo s celkovým charakterem místnosti. Rozhodnout se však můžete i pro zcela jinou barvu, díky které uděláte z vybraného nábytku solitéra místnosti. Knihovna má také estetickou funkci. Pro zhotovení tradiční knihovny se nejčastěji používá masiv, můžete však sáhnout i po laminu, jež se hodí především do moderně laděných kanceláří. Kromě pravoúhlé struktury běžných kancelářských skříní a polic se můžete setkat i s atypicky řešenou knihovnou, která ideálně doplní sedací soupravu a kancelářský stůl.