Stolky na počítač jsou základem moderního designu kanceláře

Sedavé zaměstnání je často přirovnáváno k modernímu zabijáku, podobně jako kouření. Stále častěji můžete slýchat o výhodách práce vestoje. Občasnou změnou polohy se navíc psychicky osvěžíte, prokrvíte končetiny a hlavně napřímíte páteř, což má nedocenitelný dopad na koncentraci a tím i větší efektivitu práce. Stání je navíc třikrát více energeticky náročné, takže může pomoci eliminovat problémy s nadváhou. Nic se však nemá přehánět. Ideální je, pokud obě polohy pravidelně po hodině střídáte. K tomu vám může dopomoci třeba stůl pro notebook s možností nastavení výšky.

Polohovatelný stůl na notebook splňuje veškeré požadavky

Variabilní kusy kancelářského nábytku perfektně vyhovují právě různým přístupům k práci. Ať již zvolíte práci vestoje či vsedě, máme pro vás řešení. Naše stoly na notebooky s nastavitelnou výškou budou vyhovovat i rozměrům menších kanceláří. Jsou navrženy tak, aby každá část počítače měla své místo a zároveň nezabírala prostor pro vaší práci. Pokud ke svému notebooku připojujete klávesnici, jistě oceníte možnost tří polic umístěných pod sebou, z nichž je polička na klávesnici výsuvná. V případě, že se rozhodnete pouze pro používání integrované klávesnice přenosného počítače, výsuvnou polici jen zasunete. Do spodní police se zpravidla umisťuje tiskárna nebo počítačová skříň, pokud k práci využíváte stolní počítač. Některé námi nabízené stolky disponují kolečky s brzdou, takže snadno změníte jeho pozici nebo jej jednoduše převezete do jiné kanceláře či jednací místnosti – a to i když máte stále notebook na stole. Výšku je možné nastavit buď manuálně, nebo elektronicky. Některé modely jsou vybaveny dobíjecí baterií, takže si nemusíte dělat starosti s dostupností elektrické zásuvky. Maximální výška našich stolů se pohybuje v rozmezí od 82 centimetrů do zhruba 120 centimetrů. Pracovní desky jsou odolné vůči oděru, nárazům nebo vlhkosti a navíc se snadno udržují.

Jak vyzrát na ergonomii při práci

Obecně platí, že moderní vybavení do firem, sdílených kanceláří nebo jednoduše pro práci z domova je dobré řešit chytře. Zdravotní nároky nám velí dodržovat určité zásady při práci vsedě tak, aby nedocházelo ke strnutí v oblasti krku a šíje. Je proto dobré volit vhodnou vzdálenost židle od pracovního stolu, polohu rukou při práci na klávesnici počítače. Případně pouvažovat o další pomocných prvcích, držácích na počítač a podobně. Stejně tak při práci vestoje lze doporučit celou řadu účinných balančních či protiúnavových podložek a rohoží.

Nepřehlédněte tyto kategorie

Kanceláře a zasedací místnosti