Šatna vítězů a sedm kroků k ní

Dobře navržená šatna zpravidla nabízí nejen místo pro převlékání a ukládání osobních věcí, ale také prostor pro vzájemnou komunikaci a rozvoj týmového ducha. Ať už se nachází na pracovišti, sportovišti nebo ve fitness centru, její úklid by měl být vždy snadný. Přinášíme vám několik tipů, jak si vybavit šatnu tak, abyste ji už od vstupních dveří využívali na maximum!

1. Vezměte to od podlahy

Rohože dokáží výrazně ovlivnit pohodlí a komfort v šatně. Na trhu jich existuje celá řada, různé typy však mají odlišné vlastnosti a hodí se pro jiný účel. které mají odlišné vlastnosti.  Ideální je začít ještě před vchodovými dveřmi do budovy, kam se hodí venkovní rohož, která efektivně zbaví obuv nejhrubších nečistot. Uvnitř budovy je dobré umístit vstupní rohože se stírací i absorpční funkcí, která zachytí jemnější nečistoty z bot a zároveň pohltí vlhkost. V samotném vnitřním prostoru šatny by rohože měly mít především vysokou absorpční schopnost, aby se minimalizovalo riziko uklouznutí. Zde představují skvělou volbu hygienické rohože s měkkým žebrovaným povrchem, po kterých se příjemně chodí, snadno se čistí a zároveň snižují hladinu hluku.

2. Přizpůsobte úložné prostory svým potřebám

Při výběru úložných prostor do šatny se nabízí mnoho různých typů šatních skříněk. Důležité role při výběru hrají velikost místnosti, jaké věci a vybavení se budou ukládat do skříněk a maximální počet lidí, který bude šatnu ve stejnou dobu používat. Potřebujete prostorné skříňky na velké tašky a dlouhé hokejky? Nebo by stačily menší skříňky s místem na batoh nebo malou sportovní tašku a bundu? Do malých šaten jsou dobrou volbou skříňky ve tvaru Z, které na prostoru pro jednu klasickou skříňku nabízejí dva vysoké boxy.

 

Plechové šatní skříňky nabízíme v mnoha variantách

 

Při výběru šatní skříňky se zaměřte i na detaily, jako například dostatečné množství ventilačních otvorů, zda je vybavena šatní tyčí a háčky na pověšení oblečení nebo gumovými dorazy pro tiché zavírání dveří. V neposlední řadě je také důležité zvolit správný typ zámku - otočný uzávěr pro visací zámek se hodí do míst, kde se uživatelé často střídají, a naopak klasický cylindrický zámek je dobrou volbou pro skříňku, kterou používá jeden člověk.

3. Přidejte skříňky na osobní věci

Dobré je také do přední části místnosti umístit boxové šatní skříňky pro ty, kdo nepotřebují velkou šatní skříňku a chtějí uschovat pouze své osobní věci, peněženku, klíče nebo drobné cennosti. Vyhnete se tak zbytečné koncentraci osob v prostoru pro převlékání.

4. Nechte dostatek otevřeného prostoru

Někdy šatnu využívá v jeden čas mnoho lidí a pak je důležité, aby každý měl dostatek místa. Pokud je to možné, tak nechte mezi řadami skříněk hodně prostoru na procházení. Pro vytvoření dalších úložných prostorů se jako alternativa ke klasickým skříňkám nabízí lavičky s věšáky a šatní stěny. Můžete také pomocí nich zabránit přeplnění laviček před šatními skříňkami.

 

Šatní lavičky a věšáky patří mezi základní vybavení šaten

 

5. Místo pro uvolnění a teambuilding

Navzdory názvu převlékárna neslouží pouze k převlékání. Je to také místo, kde se týmy schází před tréninkem nebo zápasem a kde se mohou po náročném výkonu uvolnit. Zkuste proto část šatny vybavit pohodlným sedacím nábytkem, který vybízí k relaxaci a uvolnění.

Na plánování a probírání strategie je skvělá popisovatelná bílá tabule. V místnostech, kde není tolik místa na stěnách, můžete použít tabuli na kolečkách, kterou lze v případě potřeby jednoduše přistavit. Jako výzdoba se do těchto prostor hodí zelené rostliny; je dokázáno, že vzbuzují dobré pocity, zvyšují kreativitu a mírní stres.

6. Usnadněte si úklid

Sbírání špinavého prádla patří mezi každodenní aktivity na mnoha pracovištích a ve sportovních klubech. Naštěstí existuje mnoho produktů, které tuto práci usnadňují, od jednoduchých pytlů na prádlo, které jsou zavěšeny na mobilních držácích pytlů na odpadky, až po stylové skříňky na sběr špinavého prádla s vhozovým otvorem a uzamykatelnými dveřmi. Kromě toho existuje celá řada různých vozíků na prádlo, které usnadňují přepravu oblečení.

 

Odpadkové koše a stojany na odpadkové pytle usnadňují úklid

 

Chcete-li ulehčit práci úklidovému personálu, zvolte podle svých potřeb skříňky s plným soklem nebo naopak skříňky s nohami, pod kterými lze jednoduše vytřít. Taktéž nezapomeňte šatnu vybavit odpadkovými koši na tříděný odpad.

7. Pro případ nehody

Někdy nejdou věci úplně podle plánu. Pro tyto případy je dobré šatnu vybavit snadno přístupnou lékárničkou, aby bylo možné v případě nehody rychle zasáhnout. Nástěnný panel první pomoci nezabere moc místa a je dobře viditelný. Hlavně obsahuje kompletní výbavu pro včasné podání první pomoci - sterilní krytí na popáleniny, elastická obinadla, náplasti, dezinfekční ubrousky i resuscitační masku.

Vybavení pro šatny vlastní výroby

Ať vám neunikne žádná důležitá novinka…

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nechte si zasílat tipy na nové výrobky, zajímavé články a upozornění na speciální nabídky přímo do vašeho emailu.