Kompresory a pneumatické nářadí

Optimalizace skladu společnosti Airshoppen

Jak jsme optimalizovali sklad společnosti Airshoppen

Čtěte zde

Pneumatické nářadí do profesionálních servisů a provozoven

Kompresory i další nástroje a vzduchové nářadí nalezne využití především v průmyslovém provozu, profesionálních dílnách, autoservisech, ale mohou se hodit i k domácímu dílenskému vybavení.Toto nářadí pracuje na principu stlačeného vzduchu, který čerpá právě připojením ke kompresoru. Výhodou je, že je odolnější vůči prachu a nečistotám. Díky tomu má delší životnost a nižší náklady na opravy než elektrické nářadí.

Kompresory a hadice vysoké kvality

Kompresory jsou vybaveny praktickým madlem, které usnadní jejich přenášení, a také kolečky a gumovou nožičkou. Vysoký výkon kompresoru zajišťuje mimo jiné i velký ventilátor a efektivní chlazení. Samozřejmostí je také regulátor, rychlospojka a ochrana motoru. Jednotlivé modely kompresorů se liší především svým výkonem, objemem nasávaného vzduchu za minutu a maximálním příkonem. Kompresory lze využít mimo jiné k pohonu pneumatického nářadí, ať se jedná o různé rázové utahováky, ofukovací pistole na tlakové čištění či stříkací pistole na barvu. Nářadí na stlačený vzduch může dosahovat vyšších kroutících momentů než elektrické ekvivalenty, a tím usnadňuje mnoho běžných úkonů při práci.

Příslušenství k pneumatickému nářadí

Kromě toho, že v mnoha provozovnách naleze uplatnění nářadí na stlačený vzduch, jako například praktické utahováky, ofukovače k vodnímu čištění a další podobné modely, nesmíme zapomínat na příslušenství. Hodit se budou například vzduchové hadice. Dodávají se buď samostatné hadice nebo je součástí i praktický naviják. Ten je chráněn odolným pouzdrem a lze jej připevnit na stěnu. Po odvinutí potřebné délky se hadice uzamkne. Praktickými doplňky jsou pak drobné spojovací komponenty.