Vázací pásky a doplňky

Inspirace a tipy pro snadnější práci ve skladu

Začněte ve skladu používat vozíky a usnadněte si práci. Nezapomeňte také na nájezdové rampy.

Usnadněte si práci ve skladu

Pásky vhodné pro balící techniku

Vázací pásky slouží k upevnění nebo přepásání hotových průmyslových výrobků, k transportnímu páskování krabic nebo k zabezpečení zboží na paletách. Jsou velmi pevné a odolné proti roztržení, a to i v případě nárazů. Vybírat můžete z různých materiálů, délek i šířek. Záleží, jaké zboží potřebujete svázat. K vázacím páskám nabízíme i různé doplňky, které vám ulehčí proces balení.

Lehké až středně těžké náklady

K vázání lehkých až středně těžkých předmětů se výborně hodí PP páska. Je vyrobena z polypropylenu, který se vyznačuje rychlou a snadnou manipulací. Plastové pásky jsou cenově výhodné, ve srovnání s ostatními typy pásek jsou však méně pevné, proto se nehodí pro vázání těžkých předmětů. Využít je můžete pro časté páskování lehčích až středně těžkých předmětů, k zabezpečení balíků a pokud hledáte nejlevnější variantu páskování.

Středně těžké až těžké náklady

Pro těžké náklady využijte ocelovou vázací pásku s oscilačním návinem. Jedná se o nejspolehlivější formu páskování zaručující nejvyšší pevnost a maximální jistotu pro páskování velmi těžkých předmětů. Je velmi kvalitní, silná a nepruží, navíc je odolná proti mechanickému oděru, žáru a slunečnímu světlu. Lze ji použít k ručnímu i strojovému vázání. Kvalitní alternativou ke klasickým kovovým páskám je vázací PET páska. Nabízí větší pružnost v tahu než klasické ocelové pásky. Používá se také pro středně těžké až těžké náklady a váže se ručně nebo za použití speciálních nástrojů. Lze ji recyklovat, takže je šetrná nejen k vašemu nákladu, ale i k životnímu prostředí. Pro zajištění této pásky využijte kovové plomby. Pro páskování palet a nejrůznějších předmětů i balíků využijte WG pásku. Na zboží působí měkce a jemně, ale přitom má velkou pevnost v tahu. Snadno se utahuje pomocí páskovače.

Páskovací sety

Páskovací sety jsou ekonomicky výhodným řešením občasného i každodenního páskování. V naší nabídce naleznete soupravy obsahující vázací pásku, kovové spony, ruční páskovač, případně i stojací odvíječe. Vybírat můžete z několika variant.

Doplňky

Nedílnou součástí komplexního páskování jsou vázací spony, které slouží k pevnému spoji vybrané pásky. Jejich hlavní funkcí je pevné a především trvalé stažení pásky na zboží. Plastové spony pro PP pásky se hodí převážně pro vázání lehčích materiálů, vyznačují se snadnou instalací. Kovové vázací spony pro WG pásky poskytují velmi spolehlivé vázací řešení. Jejich hlavní výhodou je možnost dotažení jednotlivých úvazů, rozvázání po dokončení přepravy a opakovaného použití spony. Kovové plomby pro PP a PET pásky fungují na principu zamáčknutí vázací spony mechanickou páskovačkou nebo ručně za pomoci vhodného nářadí. Nůžky na ocelovou pásku slouží k bezpečnému, pohodlnému a snadnému stříhání ocelové pásky. Využití najdou zejména při vybalování zboží.