Odpadkové koše na tříděný odpad

Tipy pro snadné třídění odpadu

Tipy pro snadné třídění odpadu

Čtěte našeho průvodce

Koše na tříděný odpad a další nádoby

Třídíte na pracovišti odpad? Pokud ne, měli byste začít. V souvislosti se zákonem o odpadech mají podniky povinnost se postarat o odpady ze své výrobní či obchodní činnosti. Souvisí s tím i potřeba třídění odpadu, který se produkuje na všech pracovištích, ať už jsou to dílny, výrobní haly, sklady, ale především kanceláře. Uvažujte o pořízení speciálních nádob právě pro rozdělování odpadu dle materiálu. Stejně tak v případě, že už třídíte, ale nemáte vždy odpovídající koše na třídění.

Třídění odpadu dle barev

Snazší orientaci umožní barevné nádoby kopírující barvu známých kontejnerů na tříděný odpad. Modré na papír, žluté na plasty a zelené na sklo. Pro kanceláře se dokonce doporučuje zbavit se univerzálních odpadkových košů u jednotlivých stolů a zajistit místo, kam správně vyhazovat tříděný odpad, aby zaměstnanci byli skutečně motivováni k třídění.A vedle pak umístit jeden velký koš na ostatní odpady. Doporučuje se též správně oddělovat i další produkty z kancelářské činnosti - například na baterie existují speciální nádoby, případně i na zářivky nebo tonery.

Modely košů do různých prostředí

Pokud by z estetických důvodů nevyhovovaly potřebám Vaší firmy klasické plastové koše na tříděný odpad, lze sáhnout po různých variantách i designech. Nabízí se například elegantní nerezové varianty. Skříňové modely v dřevěném či bílém lamino provedení. Pokud bojujete s nedostatkem prostoru, přemýšlejte o vertikální skříni na tříděný odpad. Ta je rozdělena na několik částí pro různé materiály, dá se jednoduše postavit ke zdi a zabere méně podlahové plochy než více nádob vedle sebe. V případě menšího objemu odpadu by mohl stačit klasický nášlapný odpadkový koš rozdělený na několik částí.