Psací stůl a jak vybrat ten pravý

Nabídka psacích stolů je široká. Můžete vybírat podle ceny, vzhledu, kvality i funkčnosti. Jak ale vybrat ten pravý, který bude vyhovovat všem vašim požadavkům? V tomto článku vám představíme různé druhy stolů a upozorníme, na co si dát pozor při výběru.

DVĚ DŮLEŽITÉ OTÁZKY


Kolik času u stolu trávíte?
Kolik času průměrně strávíte u psacího stolu? Pokud jen hodinu denně, můžete vybírat podle vzhledu. Jestliže u stolu budete trávit mnoho hodin denně, musíte být při výběru pečlivější a hledět zejména na kvalitu a funkčnost.

 

kancelářský stůl


Jak velký stůl potřebujete?
Co všechno musíte mít po ruce, když pracujete? Pokud více věcí - stolní počítač, notebook, různé pořadače na dokumenty a jiné kancelářské potřeby, měli byste si vybrat větší stůl. Vystačíte – li si pouze s notebookem a jedním šanonem, postačí vám menší stůl a ušetříte prostor v místnosti.

DESIGN A MATERIÁLY

Obdélníkové stoly
Protože pravoúhlé stoly nejlépe využívají místo, vládnou kancelářským prostředím s omezeným prostorem. Jejich výhodou je možnost vytváření sestav a snadné odstínění pomocí paravánů a přepážek.


Stoly s ergonomickým vykrojením
Ergonomicky tvarované stoly umožňují správné držení těla s oporou pro předloktí. Díky vykrojení sedíte blízko, na všechno dobře vidíte a vše potřebné máte na dosah.

 

stolové paravány


Rohové stoly
Pokud nemáte dostatek prostoru nebo je vaše kancelář atypicky tvarovaná, volte rohové stoly nebo stoly ve tvaru písmene L. V místnosti zůstane volný prostor, který můžete dále využít. Například lze použít přídavný stůl a vést schůzky přímo na vašem pracovišti.


Barva nebo dřevo?
Bez ohledu na tvar a velikost stolu jej vybírejte v designu, který se bude hodit do interiéru místnosti. Naše kancelářské stoly mají odolný laminovaný povrch, který se snadno udržuje, a jsou k dispozici v březové, bukové, dubové, šedé, černé a bílé barvě.

VLASTNOSTI A PŘÍSLUŠENSTVÍ


Výškově nastavitelé stoly
Sedavý způsob života je jedním z největších zdravotních rizik naší doby a je výsledkem mnoha hodin strávených před obrazovkou počítače. Zdravotním obtížím spojeným s tímto způsobem práce však můžete čelit s pomocí výškově nastavitelného stolu. Pravidelná změna polohy je perfektní způsob, jak aktivovat tělo i mysl. Vybírat můžete z různých tvarů, barev i velikostí. Výškově nastavitelný stůl je o něco nákladnější, jedná se však o investici, která se vám nepochybně vrátí.


Přední pohledový panel
Krycí deska rozšiřuje možnosti rozmístění nábytku v prostoru – díky němu může stát kancelářský stůl klidně naproti dveřím. Skvěle se hodí i do kanceláří typu open space. Stůl s pohledovým panelem působí v interiéru elegantně, protože skrývá kabely, zásuvkové kontejnery, odpadkové koše apod.

 

psací stůl s krycí deskou


Další příslušenství
Zásuvkové kontejnery na dokumenty, které chcete mít při ruce, držáky na kabely, aby vám změť kabelů nepřekážela, diskrétní zásuvka pod desku stolu, která neubírá místo pro nohy, ergonomická podpěra předloktí, rameno na monitor, na dva monitory... Pokud si naše příslušenství projdete pozorně, je velká šance, že váš stůl bude vypadat přesně tak, jak potřebujete. Neváhejte a podívejte se! Určitě si vyberete.

 

psací stoly s nastavitelnou výškou

Naše stoly

Ať vám neunikne žádná důležitá novinka…

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nechte si zasílat tipy na nové výrobky, zajímavé články a upozornění na speciální nabídky přímo do vašeho emailu.