Pohlcovače zvuku

Aktivní nábytek pro aktivní kancelář

Nakupujte zde!

Designové akustické panely jako součást příslušenství vaší kanceláře

Nevhodné akustické podmínky mají vliv na produktivitu práce, vzdělávání a obecně na činnosti vykonávané v prostředí, kde sedí více osob. Lidé mají tendenci při mluvení zvyšovat hlas, což vede ke špatné koncentraci. Pokud se i vy potýkáte s tímto neduhem, není nic jednoduššího, než sáhnout po akustických panelech a pohlcovačích zvuku. V místnostech se špatnou akustikou zvukové vlny narazí na tvrdé plochy, kterými jsou stěny, podlahy i okna, odrazí se zpět do prostoru, čímž dojde ke vzrůstu hladiny hluku v místnosti. Díky výrobkům pohlcujícím zvuk vytvoříte komfortní prostory s pozitivním vlivem na uživatele. Příznivé dopady akustických panelů poznáte na srozumitelnosti řeči, na lepším pochopení konverzace i na usnadnění poslechu.

Tlumení zvuku v místnosti zajistí vhodné protihlukové panely

Pohlcovače vzduchu a akustické panely z naší nabídky jsou nejen funkční, ale také designové. Díky bohaté nabídce barevného, ale i tvarového zpracování se budou hodit do každé kanceláře, posluchárny, čekárny, recepce nebo jiného prostoru, kde se setkává více osob. Z panelů lze navíc vytvořit moderní obrazce. Některé z nich mají funkci nástěnky, takže kromě pohlcování zvuku a estetické funkce mohou mít i funkci informativní. Výplň jednotlivých panelů tvoří plast z PET absorbující zvuk a některé námi nabízené výrobky mají navíc příjemnou potahovou látku imitující vlnu. Pohlcovače tak působí luxusním dojmem.

Paravan je dobrý tip jak rozdělit místnost

Akustické panely je možné kombinovat s paravány a stolovými přepážkami, což podpoří práci s akustikou. Pohlcovače zvuku můžete aplikovat souvisle od stěny ke stěně nebo jimi stěny částečně pokrýt. Aby byl akustický efekt znatelný, je vhodné mít pokryté nejméně dvě kolmé stěny nebo jejich části. Další možností je sestavení panelů do menších polí či rozptýlení jednotlivých desek po stěně. Díky tomu můžete vytvořit pravidelné či nepravidelné obrazce a dát tak průchod vlastní kreativitě. Nezapomeňte, že by panely měly být umístěny ve výšce uší jak sedícího, tak stojícího člověka. Největší účinnosti pohlcovače dosahují v rozích mezi stěnami a v rozích mezi stěnami a stropem.