Podložka pod židli je vhodný doplněk, který zamezí poničení podlahy

Abyste ve své práci podávali stoprocentní výkony, je potřeba k tomu mít vhodně zařízenou kancelář. Při zařizování kanceláře se hledí především na ergonomii. Pracovní stoly mohou být vybaveny výškově nastavitelným systémem, takže se můžete rozhodnout mezi prací ve stoje a prací vsedě. Hitem posledních let se navíc stává tzv. hot desking, kdy pracovní místo sdílí více zaměstnanců, a proto je nutné, aby si každý z nich mohl toto místo upravit přesně podle svých potřeb.

Vybavení kanceláře pěkně od podlahy

Základem práce v kanceláři je zcela jistě kancelářská židle. Pokud prosedíte téměř celou pracovní dobu, měla by židle mít nejen ergonomicky tvarovaný sedák a opěrák, ale také možnost výškového nastavení sedáku i opěráku. Sedák by měl mít také nastavitelnou hloubku i tuhost. Praktické jsou rovněž výškově i vodorovně nastavitelné opěrky rukou, bederní opěrka a opěrka hlavy. Z hlediska ochrany povrchu podlahy je vhodné pod židli umístit podložku. Podložky pod kancelářské židle se vyrábí z odolného materiálu, kterému nehrozí popraskání a odolá i extrémním teplotám. Podložku vybírejte podle typu podlahy, kterou máte v kanceláři. Podle typu podlahy je dostupné dvojí provedení podložek. Podložky na koberce mají většinou tloušťku pohybující se kolem 3 milimetrů. Spodní strana je opatřena měkkými kotvícími prvky, jež zaručují stabilitu a podložku udrží na svém místě. Podložky s kotvícími prvky se však nehodí pro zátěžové koberce. V tomto případě je vhodné zvolit spíše podložku pro hladké a tvrdé podlahy.

Univerzální využití

Podložky na tvrdé podlahy můžete položit na plovoucí podlahy, parkety, dlažbu, linoleum, mramor a další. Jejich tloušťka je obvykle 2 milimetry a na spodní rubové straně najdete protiskluzovou vrstvu. Protiskluzovou vrstvu tvoří speciální povlak, který na podlaze nezanechává zbytky lepidel jako v případě dodatečně nanášených lepicích vrstev. Díky tomuto provedení podložka ke hladké podlaze dobře přilne a nedochází k jejímu pohybu. Při výběru vhodné podložky dbejte především na její správný rozměr. Pamatujte na to, že rozvor mezi kolečky standardní kancelářské židle je zhruba 60 centimetrů. Zásluhou podložek pod kancelářské židle ochráníte jakýkoliv typ podlahové krytiny.

Nepřehlédněte tyto kategorie

Kancelářské židleProtiúnavové podložky