Vstupní rohože

Prohlédněte si náš výprodej

Nakupujte zde!

Vstupní rohože do budov a kanceláří

Kromě dalších nutných doplňků do recepcí je čistící zóna samozřejmě nedílnou součástí vybavení vstupních prostor. Rohože zajistí čistou a chráněnou podlahu a pomohou snížit vaše náklady na údržbu navazujících podlahových krytin. Vybavujete sídlo firmy? U jejího vstupu, případně v recepci, by neměly chybět věšáky či nádoby na deštník a další příslušenství. Nezapomeňte ale ani na vstupní rohože. Obzvlášť v deštivém počasí a na podzim či v zimě najdou své využití. Absence venkovní rohožky by dokonce mohla zaskočit. Jde o maličkost, která není nijak nákladná a jejíž pořízení se vyplatí. Šlápoty na podlaze určitě nejsou vhodnou vizitkou a umístění čistících rohoží před vstup nebo do haly přispěje k zachycení nečistot a vlhkosti. Pokud je navíc podlahová krytina kluzká, mohlo by v důsledku nahromaděné vody dojít i k pádu a nepříjemnému zranění.

Gumová podložka pro větší bezpečnost

Výhodou gumové rohože je snadná údržba. Jakou ale vybrat? Začněte velikostí. Její šířka by měla minimálně korespondovat s šířkou vstupních dveří. A čím delší bude, tím více nečistot z bot zvládne zachytit i v případě, že si je nově příchozí zapomene otřít. Co se týče materiálů, můžete vybírat z několika variant. Jednou z nich je celogumová rohož, která bývá vyrobena například z přírodního kaučuku. Povrch je tvořen měkkými gumovými hroty – ty se postarají o odstranění hrubých nečistot z podrážek bot a efektivně odvedou špínu do spodních vrstev rohože.

Vrstva z nylonu umožní odvedení vlhkosti

U jiných typů gumových rohoží lze zase nalézt otvory, jimiž odteče voda s nečistotami. Do otvorů můžete navíc vložit plastové štětiny pro ještě lepší výsledek. A další výhodou tohoto typu rohožky bývá možnost spojování do větších celků. Tyto typy rohoží lze umístit i ven před budovu, ne jen do interiéru. Její nespornou výhodou je omyvatelnost a snadná údržba. Další možností je rohož s žebrovaným povrchem z nylonu. Na spodní straně by ovšem také měla být guma kvůli protiskluzové funkci. Díky nylonovým vláknům do sebe rohož nasaje vlhkost z bot. Hodí se do středně až více frekventovaných prostor, hotelových hal a obchodních kancelářských budov díky použití zátěžového materiálu. Nevýhodou je ale její obtížnější čištění. Ať už zvolíte jakoukoli variantu, nezapomeňte na to, že aby mohla rohož úspěšně plnit svou funkci, je potřeba ji pravidelně čistit, udržovat v dobrém stavu a v případě opotřebení neprodleně vyměnit.