Různé typy kancelářských židlí

Průvodce: Jaká kancelářská židle se pro vás hodí?

Dobrá kancelářská židle kopíruje pohyby vašeho těla, snižuje riziko zranění z přetížení a pomáhá vám správně sedět. Který model však splňuje vaše požadavky na pohodlí, design a ergonomii? Nejlépe hodnocená židle k počítači v testech nemusí být pro vás ta nejvhodnější! Uvedli jsme pět věcí, které je třeba zvážit před nákupem nové židle k psacímu stolu.

1. Jak dlouho sedíte?

Doba sezení má velký vliv na výběr židle k pc. Obecně platí, že čím déle je židle určena k sezení, tím lepší je její ergonomie a funkčnost. V naší nabídce najdete pc židle pro následující doporučené doby sezení:

4 hodiny: základní kancelářské židle pro ty, kteří jsou často na cestách a v kanceláři tráví jen krátkou dobu.

8 hodin: pohodlné a ergonomické kancelářské židle pro ty, kteří sedí téměř celý pracovní den.

12 hodin: tyto židle poskytují exkluzivní možnosti přizpůsobení s optimálním komfortem sezení až po dobu 12 hodin.

24 hodin: Židle pro dlouhodobé použití v řídicích místnostech, call centrech, poplachových monitorovacích centrech a dalších prostředí s vysokými nároky na různé možnosti přizpůsobení a odolnost.


 

Dva lidé sedí u oddělených stolů v kanceláři

2. Zvolte mechanismus podle způsobu pohybu

Sedák a opěradlo židle by měly kopírovat vaše pohyby, protože přirozeně chcete čas od času změnit polohu. Vztah mezi sklonem opěradla a sedáku je řízen mechanismem židle. I zde platí pravidlo, že kvalita se vyplatí, ať už pracujete v kanceláři, nebo doma.ma.

Stálý kontakt: Opěradlo sleduje pohyby horní části těla, zatímco sedadlo je pevné. Je snadné měnit pracovní polohu.

Houpání: Funkce houpání je jednoduchý mechanismus, kdy opěradlo a sedadlo udržují vůči sobě stejný úhel i během houpání. Odpor se nastavuje podle hmotnosti vašeho těla.

Synchronní: Sedák a opěradlo pracují společně v poměru 1:2, přičemž sedák se během houpání mění v jednom kroku a opěradlo ve dvou krocích. Díky tomu se můžete opřít, aniž byste museli zvedat nohy z podlahy. Lze uzamknout v pevných polohách.

Vícesynchronní: I zde sedák a opěradlo pracují společně v poměru 1:2, ale máte možnost sedák odpojit, což usnadňuje protažení těla a prokrvení nohou a chodidel.
Žena sedí na ergonomické kancelářské židli a opírá si ruku o područku

3. Hledejte ergonomické funkce

Aby vám ergonomická kancelářská židle poskytovala správnou oporu, musí se přizpůsobit vaší výšce, hmotnosti a tvaru těla. Protože jsme každý jiný, měli byste hledat židli s několika nastavitelnými funkcemi. Ujistěte se, že využíváte všechny funkce židle, a pravidelně ji nastavujte, abyste se vyhnuli statickému sezení.

Nastavitelná výška sedáku: Ovládá se podle vaší výšky. Správná výška je taková, abyste měli celé chodidlo na podlaze, když máte záda přitisknutá k opěradlu.

Nastavitelná hloubka sedáku: Zajišťuje prokrvení dolních končetin a chodidel. Nastavte tak, abyste se mezi židli a koleno vešli pěstí, když máte celé chodidlo na podlaze.

Nastavitelná výška opěradla: Díky tomu opěradlo kopíruje přirozené zakřivení dolní části zad a pánve.

Naklápěcí sedák: Zajišťuje správné držení těla tím, že se sedák mírně nakloní dopředu, zatímco vaše boky jsou o něco výše než kolena.

Nastavitelné područky: Správné nastavení výšky a šířky područek uleví pažím a svalům v oblasti krku, ramen a horní části zad.

 
Co se skrývá pod pojmem ergonomie?

4. Několik dalších funkcí a příslušenství

Kromě funkcí souvisejících s ergonomií a pohybovými vzorci můžete přidat také specifické příslušenství a funkce. Područky na kancelářské židle a opěrka hlavy jsou k dispozici jako volitelné příslušenství pro naše jednodušší modely, jinak jsou součástí základní verze kancelářských židlí.

Vysoké nebo nízké opěradlo: Základním pravidlem je nízké opěradlo, pokud jste malého vzrůstu, a vysoké opěradlo, pokud jste o něco vyšší.

Opěrka hlavy: Je to stylový detail a praktická funkce v jednom. Opěrka by měla být v oblasti krku, aby ulevila vaší šíji a ramenům.

Područky: Měly by ulevit ramenům a měly by mít nastavitelnou hloubku, abyste si mohli opřít předloktí o ně nebo o stůl. V mnoha případech je lze nastavit i na výšku a šířku.

Síťovaná opěrka zad: Není jen záležitostí vzhledu, ale má také praktickou funkci. Síťované opěradlo umožňuje průchod vzduchu a je ideální volbou, pokud máte tendenci se trochu zahřívat.

Různorodost: Doplňte svou běžnou kancelářskou židli o aktivní židli, abyste ještě více změnili svou pracovní polohu. Balanční židle, balanční míče a míče na pilates posilují vaše tělo při sezení a práci. Sedlová židle vám poskytne přirozenou a ergonomickou polohu při sezení.
 

Sezení na aktivních židlích
Kancelářská židle Marlow
Kancelářská židle Marlow

5. Barva, tvar a materiál

Jakmile si vyberete kancelářskou židli, která odpovídá vašim potřebám, zbývá poslední a možná nejpříjemnější část, a to výběr vzhledu. Zvažte také, co se hodí k vašemu psacímu stolu. Naše počítačové židle fungují stejně dobře v malé domácí kanceláři jako ve firmě. Mnohé židle se dodávají v několika barvách, takže si můžete jeden model vyzdobit různými barvami nebo stejnou barvou, ale různými modely. Pokud jde o materiál, nejčastěji se používá látka, ale nabízíme také umělou i pravou kůži. Výběr je na vás.

Chcete mít z čeho vybírat? Uvádíme seznam nejlepších kancelářských židlí pro rok 2023!

 1. Náš bestseller STIRLING je pohodlná kancelářská židle s vysokým opěradlem
  - Sedák, opěrák a krční opěrka jsou silně polstrované.
  - Opěradlo a krční opěrka jsou výškově nastavitelné, aby poskytovaly dobrou oporu
  - Židle má synchronizovaný mechanismus, který umožňuje, aby se opěradlo a sedák pohybovaly ve vzájemně přizpůsobeném vztahu
  - Područky lze výškově i bočně nastavit

 2. Kancelářská židle STANLEY je model, který vám za vaše peníze poskytne hodně židle Židle má nastavitelnou bederní opěrku pro větší pohodlí
  - Síťovaný opěrák zajišťuje pohodlné proudění vzduchu
  - Židle má synchronizovaný mechanismus, který umožňuje, aby se opěradlo a sedák pohybovaly ve vzájemně přizpůsobeném vztahu
  - Područky lze nastavit jak výškově, tak i v bočním směru a úhlu

 3. Kancelářská židle LINCOLN je ergonomická židle s vysokým sklopným opěradlem
  - Extra vysoký opěrák a širší sedák
  - Velká a tvarovaná opěrka hlavy
  - Houpací mechanismus s možností aretace v pěti polohách
  - Židle má nastavitelnou bederní opěrku pro větší pohodlí

 4. LANCASTER je kancelářská židle ve stylovém designu s širokou škálou barevných variant
  - Potaženo odolnou látkou vyrobenou ze 100% recyklovaných PET lahví.
  - Židle má synchronizovaný mechanismus, který umožňuje, aby se opěradlo a sedák pohybovaly ve vzájemně přizpůsobeném vztahu
  - Elegantní design s úzkým sedákem a opěrákem
  - Sedák a opěrák jsou pro větší pohodlí polstrovány tvarovanou pěnou

 5. RAMSEY je naše kancelářská židle s nejvyšším komfortem a vysokými nároky na funkčnost
  - Certifikovaná 24hodinová židle vhodná pro dlouhé pracovní směny
  - Nafukovací bederní polštář pro extra oporu
  - Židle má houpací mechanismus, který lze nastavit podle tělesné hmotnosti
  - Područky lze nastavit jak výškově, tak i v bočním směru a úhlu a lze je sklopit

Naše široká nabídka vám zaručí, že najdete kancelářskou židli, která vám bude vyhovovat, ať už jste kdokoli. Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte nás kontaktovat - rádi vám pomůžeme!

Časté dotazy

Pokud denně pracujete u stolu, je pro vás nejlepší volbou kancelářská židle, protože židle, kterou lze nastavit tak, aby vám vyhovovala, je pro vaše tělo jednoduše lepší.
Postupujte podle výše uvedených kroků a najděte si tu správnou kancelářskou židli, ale ve zkratce: co potřebujete k pohodlnému sezení během pracovního dne?
Všechny naše kancelářské židle jsou navrženy tak, aby vydržely mnoho let, ale jejich životnost bude samozřejmě delší, pokud se o židli budete řádně starat!
Nejlepší kancelářská židle je ta, která vyhovuje vám a vašim podmínkám. Židle by se měla přizpůsobit vám, ne naopak!
Dobrá kancelářská židle nemusí být vždy ta nejdražší. V závislosti na tom, jak moc a jak chcete sedět, máme kancelářské židle v různých cenových relacích.
Vždy byste měli dosáhnout nohama na zem, jinak je židle příliš vysoko. Ujistěte se, že se vaše záda dotýkají opěradla a že opěrka hlavy je ve výšce vašeho krku, nikoli hlavy.
Nastavení kancelářské židle závisí na tom, jak chcete sedět. Nezapomeňte však využít funkce, kterými je vaše židle vybavena, abyste dosáhli co nejergonomičtějšího sezení.
Když sedíte na židli, měli byste být schopni položit chodidla na zem a zároveň by vaše předloktí měla ležet rovnoběžně s povrchem stolu.
Dobrá kancelářská židle vydrží mnoho let, pokud se o ni staráte, ale když funkce, které jsou pro vás důležité, již nefungují správně nebo je nelze opravit, je čas začít hledat novou židli.
Opěrky hlavy představují snadný způsob, jak udržet správnou polohu krku, a tím také působit proti špatnému držení těla, které může časem způsobit bolesti krku, ramen a zad.