Ergonomie v dílně

Produkty pro ergonomickou dílnu

Ergonomie? A jak funguje v dílně?

V dílnách a různých výrobních provozech pracuje mnoho zaměstnanců, a kromě toho, že jsou jejich profese náročnější nežli práce v kanceláři, mnohdy se jedná také o práci stereotypní. Taková kombinace nepřispívá k odstranění zdravotních problémů s páteří a nemocí z povolání. Ergonomie je mezioborová disciplína, jejímž cílem je dosažení optimálních pracovních podmínek ve vztahu k anatomickým a výkonnostním možnostem člověka.
 
Ergonomie se zabývá např. designem pracoviště a produktů, dosahovými zónami, velikostí dílenského stolu a výškou jeho desky a i jinými fyzikálními faktory, jako jsou například osvětlení či hluk.
 
Pro potřeby práce v dílně či skladu sleduje, aby používané předměty a nástroje svým tvarem co nejlépe odpovídaly pohybovým možnostem a rozměrům lidského těla. Jak například vhodně vytvarovat rukojeti nářadí a nástrojů. Jaké umístění a tvar ovládacích i signalizačních prvků strojů a zařízení bude nejoptimálnější pro dílenskou činnost.
 
Nabízí řešení pro práci vsedě i vestoje, používání polohovatelných stolů, mobilních skříněk nebo poskytnutí úlevy prostřednictvím protiúnavových podložek pod nohy.

Prohlédněte si další produkty pro vaši dílnu či sklad

Vyhněte se dlouhému sezení - vyberte si aktivní židli ještě dnes!

Nakupujte zde!